Kołysanie się podczas snu

Witam. Od wielu lat mam problem, który ujawnia się podczas snu, a mianowicie bujam się. Zazwyczaj rano nie mam świadomości, że to robiłem i dowiaduję się o tym od domowników. Czy da się coś z tym zrobić?

Witam serdecznie,
Przede wszystkim warto byłoby dowiedzieć się skąd biorą się takie ruchu podczas snu - mogą mieć one różne podłoże, między innymi neurologiczne.
Radziłabym skorzystać z pomocy poradni leczenia zaburzeń snu.
Pozdrawiam