Komórki wrzecionowate o powiększonych, przejaśnionych jądrach o morfologii komórek histiocytarnych

Proszę o analizę badania histopatologicznego tarczycy ojca. Komórki wrzecionowate o powiększonych, przejaśnionych jądrach o morfologii komórek histiocytarnych, tyreocyty w grupach, rozproszone granulocyty ,skąpa treść koloidowa.Obraz budzi podejrzenie nowotworu o charakterze inflammatory myofibroblastic tumor. Ojciec ma wszystkie wyniki w normie, lekarz endokrynolog stwierdził, że najlepszym wyjściem będzie operacja jednak ze względu na wadę serca może być ryzykowana. Czy jest niezbędna?

Wynik wskazuje jednoznacznie na podejrzenie nowotworu! Proponuję , aby skierowano Tatę do najbliższego Centrum Onkologii w celu przeprowadzenia szczegółowych badań i podjęcia decyzji cd. dalszego postępowania! zż