Kompleksy z powodu wagi u 12-latki

Mam córke która ma kompleksy z powodu wagi nie wiem jak jej pomóc czy mogłabym jej podać ćwiczenia?a diete nie przkraczającą 1500kcal? (ma 12 lat i 65 kg i 164cm!) Do zobaczenia mam nadzięje że uda się wam jej pomóc!

Dzień dobry,

Córka jest w okresie dojrzewaniia i i jej ciało się zmienia.
Przede wszystkim należy przeanalizować jej sposób żywienia, aby wywliminować błędy. Dlatego też jest wskazana wizyta u profesjonalnego dietetyka.
Ponadto proszę zapoznać się zaleceniami, w tym artykule http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania i wprowadzić je w życie. Osób w tym wieku się nie odchudza ale modyfikuje styl życia - dieta, zwiększa aktywność fizyczna. Proszę zapisać córkę na basen zumbę, lub inne formy taneczne, które dodatkowo wymodelują jej ciało. Zbyt restrykcyjna dieta < 1500 kcal może spowodować zaburzenia dojrzewania i wzrostu. Dieta powina dostarczać wszystkie składniki odżywcze: białko, tłuszcze i węglowodany.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek