Komplikacje po skręceniu stopy

Ponad 3 m-ce temu spadłam ze schodów na skręconą nogę -wynik to skręcenie, stłuczenia stawu skokowego oraz rozcięcie górnej części stopy. Tydz leczenia krwawiącej rany, 2tyg gipsu, antybiotyk, 2 rehabilitacje.Od pewnego czasu stan nogi nie zmienia się, a wręcz pogarsza-opuchlizna, ból o różnym natężeniu.Po licznych lekach dziś dostałam zastrzyk z DIPROPHOSu po podaniu którego ból b.się nasilił. Nie mogę stanąć na stopie.Co może być tego przyczyną? Co robić?Za tydzień mam kolejny zastrzyk.Czekać?

Witam,
jeżeli opuchlizna się powiększa i ból stopy się nasila powinna Pani zgłosić się albo na SOR ortopedyczny albo do lekarza ortopedy, który Panią prowadzi od początku.
Miejscowo może Pani stosować chłodzenie miejsca urazu oraz trzymać nogę na podniesieniu, nie obciążać jej dodatkowo.

Konsultacja ortopedyczna jest jak najbardziej wskazana

Pozdrawiam!