Kompresyjne złamanie kręgosłupa lędźwiowego a cesarskie cięcie

Kobieta 32 lata, 10 lat temu kompresyjne złamanie kręgosłupa lędźwiowego L4. Teraz przed cesarskim cięciem. Pytanie: czy znieczulenie podpajęczynówkowe nie zaszkodzi? Dodam ze jestem za granicą,po rozmowie z anestezjologiem przypomniało mi sie o tym schorzeniu. Czy musze to zgłosić?

Witam!
Każdy uraz kręgosłupa trzeba zgłosić anestezjologowi przed znieczuleniem podpajęczynówkowym. Natomiast kręgosłupowi to nie zaszkodzi, mogą być tylko większe trudności techniczne w wykonaniu tego znieczulenia.
Pozdrawiam.