Kompulsywne objadanie i wahania wagi a zanik miesiączki

Szanowni Państwo, chcialabym sie dowiedziec co dzieje sie w organizmie kobiety ktora przestala miesiaczkowac. zanikl mi okres na 11 miesiecy ( przed tym czasem schudlam ok 5 kg ale nie stosowalam glodowek) potem okres wrocil na dwa miesiace lec zbyl bardzo skapy i od tmatego momentu znow zanikl na 6 miesiecy i zaczyna sie 7 niesiac bez miesiaczki, czy ma to zwiazek z wahaniami mojej wagi? bo zaobserwowalam u siebie zaburzenia kompulsywne i czasem potrafie w ciagu dnia zjesc o wiele za duzo

Aby udzielić odpowiedzi powinno się znać Pani wzrost i masę ciała, można określić BMI / index masy ciała / to po pierwsze po drugie zanik menstruacji może być związany z wieloma zaburzeniami hormonalnymi na poziomie hormonów tarczycy, jajnikowych , przysadki.