Kompulsywne objadanie się i próby wyleczenia

Witam. Od około roku borykam się z problemem żywieniowym. Niemal każdego dnia bezustannie zjadam ogromne ilości wszystkiego co popadnie w moją rękę pomimo tego, że nie jestem głodna. nie potrafię się powstrzymać, a nazajutrz patrząc w lustro widzę osobę która po prostu nie radzi sobie z tym problemem i by móc powrócić do dawnego bytu zaczyna od nowa ćwicząc na siłowni i stosując herbaty przeczyszczające. Na prawdę bardzo chciałabym w końcu wyjść z tego "syfu" i żyć normalnie. Błagam o pomoc.
ponad rok temu

Witam Panią,
z opisanego problemu, wskazane jest, aby udała się Pani na konsultację psychoterapeutyczną. Niezbędna jest tu diagnoza Pani sytuacji osobistej, przyjrzenie się objawowi, jakim jest kompulsywne objadanie oraz zaplanowanie sposobu leczenia. Zachęcałabym do kontaktu z profesjonalnym psychoterapeutą, tzn., który ukończył szkołę psychoterapeutyczną, jest pod stałą superwizją oraz zajmuje się problematyką odżywiania, bowiem wygląda na to, że samej Pani będzie albo już jest trudno rozwiązać tą sytuację.
Z poważaniem
Izabela Makowska-Trzeciak

Witam
Często problem żywieniowy ma swoją genezę w dzieciństwie i problemach rodzinnych. Radzę zgłosić się do psychoterapeuty, specjalizującego się w tej dziedzinie i w żadnym przypadku nie bagatelizować sprawy.
Pozdrawiam
Violetta Krause