Kompulsywne objadanie się, nudności, zawroty głowy i niepokój a cukrzyca i nerwica

Mam pytanie odnośnie niedocukrzenia, choruję na to ale nie wiem jak sobie z tym radzić. Bardzo przytyłam poniważ mam również nerwicę, a podczas stresu robię się głodna i aby zapobiec problemom jem w dużych ilościach. Nawet gdy jest spokojny dzień spożywam małe posiłki, najczęściej są to krompki chleba z pełnego ziarna. Ale często mam nudności, zawroty głowy, niepokój itp. Nie wiem jak na codzień mam sobie radzić, jak jeszcze bardziej nie przytyć. Pozdrawiam

Witam,
Problem, który Pani opisuje jest bardzo złożony. W moim odczuciu, dobrze byłoby ustalić odpowiednią dietę, czyli warto, by Pani skontaktowała się z dietetykiem i diabetologiem. Gdy ustali Pani dietę i leczenie cukrzycy, wtedy warto skorzystać z pomocy lekarza psychiatry, który może zdecydować o farmakologicznym leczeniu zmniejszającym objawy nerwicowe i/lub zaleci współpracę z psychologiem lub psychoterapeutą w celu nauczenia się skutecznych sposobów radzenia sobie z napięciem i stresem.
Pozdrawiam
Ewa Czernik