Komu przysługuje lek refundowany Pradaxa 75?

Uprzejmie proszę o udzielenie informacji komu przysługuje lek refundowany ,,Pradaxa 75" - 30 kapsułek. Z poważaniem Stefan

Odpłatność ryczałtowa ( tzn ok 135 zł ) tylko w prewencji pierwotnej po planowej alloplastyce stawu biodrowego do 30 dni po zabiegu, a po alloplastyce ( wszczepienie sztucznego stawu ) stawu kolanowego do 14 dni po zabiegu. W innych przypadkach płaci się 100% czyli ok 180 zł.