Komu przysługuje refundacja opaski na żołądek?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie refundacji opaski na żołądek. Mam 160 cm wzrostu i wagę 82 kg. Czy przysługiwałaby mi refundacja?

Na szczęście nie! Operacja ta to bardzo poważny zabieg i wykonywany jest w ostateczności. Kwalifikacji do zabiegu udziela lekarz chirurg m. in. jeśli Twój wskaźnik BMI wynosi 40 lub Twoja waga przekracza przynajmniej dwukrotnie wagę właściwą, cierpisz na otyłość od ponad 5 lat, twoje próby pokonania nadwagi odniosły tylko krótkotrwały skutek, nie cierpisz na żadne inne choroby, które mogą być przyczyną Twojej otyłości, jesteś przygotowany do radykalnych zmian w przyzwyczajeniach żywieniowych i stylu życia, chętnie podchodzisz do kontroli lekarskich, nie nadużywasz alkoholu.

Jeśli Twoje BMI wynosi ponad 35 i cierpisz na poważne dolegliwości zdrowotne spowodowane nadwagą, możesz również kwalifikować się do zabiegu chirurgicznego.