Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Komunikacja między partnerami

Dlaczego za każdym razem mężczyzna,który mi jest bliski,nie dzwoni do mnie i nie wyraża większego zainteresowania telefonowaniem ze mną?Ogranicza się do wymiany wiadomości drogą smsową.Czy to jest cecha XXI wieku,a ja mam stare zapatrywania co do tego,co jest ważne w komunikacji między partnerami?Czy dla mężczyzn jest mniej ważne to,żeby usłyszeć głos tej kobiety?Czy telefonowanie to jeden z etapów znajomości,występujący dopiero w zaawansowanej fazie związku?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Na Pani pytanie może odpowiedzieć jedynie mężczyzna, o którym tu Pani pisze - bo tylko on wie dlaczego robi tak, a nie inaczej. Polecam szczerze porozmawiać o Pani oczekiwaniach, o tym co chciałaby Pani zmienić i w jaki sposób. I zapytać o powody, dla których obecnie nie wyraża on zainteresowania rozmowami telefonicznymi. Rozmowa pozwoli rozwiać Pani wątpliwości i obawy. Pozdrawiam.

0

Jeśli komuś zależy na bliskości zazwyczaj nie wyraża się ona tylko drogą elektroniczną. Jeśli danemu mężczyźnie wystarcza kontakt elektroniczny- warto przemyśleć jego zaangażowanie w relację, ewentualnie osobowościowe cechy, które ograniczając jego możliwości kontaktu.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Na to pytanie może odpowiedzieć najlepiej Pani partner. My możemy tylko przypuszczać dlaczego tak jest, a te przypuszczenia w efekcie mogą okazać się całkowicie błędne. Zachęcam do szczerej rozmowy z partnerem odnośnie tej sytuacji, Pani oczekiwań i obaw. Kontakt drogą pośrednią jest dla wielu osób łatwiejszy z różnych względów, ale do zbudowania głębszej relacji zdecydowanie niewystarczający. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety