Koncentryczne zawężenie pola widzenia obu oczu

Witam miałam ostatnio wykonane badanie pola widzenia po którym okulista stwierdził koncentryczne zawężenie pola widzenia obu oczu i wysłał mnie do neurologa, nie mówiąc nic, proszę mi powiedzieć czy to jest coś poważnego? jakie mogą być przyczyny takiego stanu może jakieś choroby? np. niedoczynność tarczycy w zapaleniu Hashimoto bądź arytmia na które choruje? proszę o odpowiedź ponieważ wizytę u neurologa mam dopiero za 2 miesiące, serdecznie dziękuje

Aleksander Ropielewski

Przyczyn może być wiele i bez wykonania dodatkowych badań nie mogę stwierdzić tego jednoznacznie.