Konchowanie uszu u 24-latki

dobry wieczór! Chciałabym zapytać o konchowanie uszu. Czy ma ono sens? Czy może być przydatne? Serdecznie dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zgodnie z aktualną wiedzą medyczną praktyka ta może być niebezpieczna i nie przynosić żadnych skutków pozytywnych. Twierdzenie, że zabieg ma pozytywny wpływ na zdrowie nie ma oparcia w dowodach naukowych. Pozdrawiam

Pyta pani o profilaktyczne użycie konchowania? Jest to zabieg oczyszczający złogi w kanałach usznych, wiele osób stosuje go profilaktycznie dwa razy do roku, a gdy występują problemy laryngologiczne z uszami, zatokami, gardłem, zalecany jest częściej i przyczynia się do redukcji stanów zapalnych. Ponadto, usuwa bóle głowy, poprawia dokrwienie i dotlenienie w głowie.
pozdrawiam

Joanna Brejecka-Pamungkas
dietetyk, naturopata

więcej informacji na www.naturalhealing.pl