Kondycja kolan 13-latka a bieganie

Syn ma 13 lat. 3 razy w tygodniu trenuje piłkę nożną w klubie w Sosnowcu, a w weekendy sparingi z innymi klubami, codziennie oczywiście wf w szkole. Moje pytanie: Ponieważ mąż ma najpewniej swoje niespełnione ambicje dodatkowo robi z synem tzw "sprinty" przed domem. trening przygotowany jest przez "innego trenera" (pozaklubowego)przez 3 tyg. co 4 dzień jest przerwa. Syn biega na kostce brukowej, czy to bezpieczne? Mąż mnie wyśmiewa, że to nie koń wyścigowy i jego stawy wcale się nie "zepsują"

Intensywny trening nie jest super zdrowy ale przy zachowaniu zdrowego rozsądku i stosowaniu obuwia z dobrą amortyzacją jest akceptowalny