Konflikt grup krwi u partnerów a planowanie ciąży

Witam moja grupa krwi to 0 RhD ujemny a męża B Rh dodatni jedną ciążę straciłam i dostałam zastrzyk anty D czy jest szansa że kolejna ciążą rozwinie się prawidłowo czy występuje ten konflikt i nie bd mogli mieć dzieci proszę o odpowiedź

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jeżeli zostało zastosowane właściwe leczenie (a pisze Pani że tak było) to konflikt serologiczny nie powinien się pojawić w kolejnej ciąży. Jest bardzo duża szansa że kolejna ciąża rozwinie się prawidłowo.