Konflikt w drugim związku i małżeństwie

Witam bardzo dziękuję za odpowiedz...był u mnie w niedziele...trochę wypity powiedział ze mnie kocha i ze sobie nie radzi z tym wszystkim...W Wigilie dzwonił złożył mi życzenia a za jakiś czas napisał smsa z pożegnaniem ze zrywa ze mną kontakt ze nie chce być o nikogo zazdrosny i nic nie chce czuc. myślę ze zawiódł się na swojej zonie ze to wszystko bardzo go zraniło i boi się podjąć ryzyka...teraz cisza co robic?

Witaj,
rozumiem,że można się bać powtórnego rozczarowania ,ale ono dotyczy także Ciebie,gdyż zainwestowałaś w ten związek uczucie.Trudno jest cokolwiek doradzać,może więc spróbuj zaczekać na dalszą inicjatywę męzczyzny,nie podejmując istotnych kroków.Mam wrażenie,że ten ktoś dąży bardziej lub mniej świadomie do złożenia swojego problemu w Twoje ręce.Czy podołasz?
Są psychologowie,psychoterapeuci mający wiedzę i narzędzia do przepracowania podobnych problemów.Możecie pójśc razem.To pomaga w zrozumieniu siebie nawzajem,wyrażeniu własnych oczekiwań i przeformułowaniu ich w taki sposób,by sytuacja nowa nie wzbudzała panicznego strachu i skojarzenia z wcześniejszym doświadczeniem
Pozdrawiam serdecznie

Z Pani listu wynika, że mąż nie radzi sobie z zazdrością czyli z konkretnymi własnymi emocjami. Warto na ten temat porozmawiać z mężem i spróbować razem z nim pójść na terapię małżeńską.