Konflikty przed ślubem

WITAM, Za 5 dni wychodzę za mąż z partnerem znamy się od 7 lat a mieszkamy razem od pol roku. Im bliżej ślubu tym większe mamy problemy on mówi zenie kocha ale drugi raz nie podjął by decyzji o ślubie ze względu na moich rodziców. Oni na prawdę sie staraja ale moja mama strasznie go drażni swoim zachowaniem gdy nie dzwoni tylko wpada bez zapowiedzi do naszego domu i kej komentarzami. Powiedział nawet ze gdy moja mama będzie sie wtracac to bierze od razu rozwod bo nie będzie sie meczyl.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, jeżeli rzeczywiście jest tak, że pani mama wchodzi do mieszkania niezapowiedziana i do tego komentuje wasze życie, trudno się dziwić pani partnerowi. zachęcam do szczerej rozmowy z nim o jego oczekiwaniach, o pani oczekiwaniach i ustalenie wspólnego rozwiązania, ale również postawienie rodzicom pewnych granic co do ingerowania w wasze życie. Możecie również państwo skorzystać z sesji u terapeuty pracującego z parami. Pozdrawiam.

Okres przed ślubem często jest czasem stresującym dla partnerów, łatwo wtedy o kłótnie. Warto szczerze porozmawiać i zastanowić się co Was łączy, dlaczego chcecie być razem i jakie są Wasze oczekiwania.
Co do zachowania Pani mamy, to wcale się nie dziwię, że irytuje chłopaka. Wpadanie do kogoś bez zapowiedzi i niepotrzebne komentarze świadczą o braku kultury. Dlatego warto również otwarcie porozmawiać z mamą i wyznaczyć jasne granice.

Pozdrawiam serdecznie.