Konflikty w związku i drugi mężczyzna

Witam Jestem w ciężkiej sytuacji a mianowicie chodzi o to ze jestem z facem od roku na poczatku byli idealnie ale teraz wszystko się sypie. W tych ciężkich chwilach znalazla się osoba a konkretnie facet ktory dal mi zrozumienie wsparcie. Nie wiem co teraz zrobić czy mam to dalej ciągnąć czy po prostu zostawić te podwójne życie proszę o pomoc

Witam. Proszę spróbować odpowiedzieć na poniższe pytania.
Co czuje Pani myśląc o mężczyźnie, z którym Pani jest? Z jakiego powodu zdecydowała się Pani na bycie z nim? Co jest dla Pani ważne w związku? Czy jest możliwe otrzymanie tego od niego? Być może od tej drugiej osoby? Czy jest możliwe, aby to wsparcie i zrozumienie otrzymała Pani od pierwszego mężczyzny?
Nie wiem na ile daleko zaszły sprawy w tej nowej znajomości, ale będąc wciąż w pierwszej relacji ciężko jest budować nową.

Mgr Piotr Schwarz

Nie pisze nic Pani o przyczynach trudności z "pierwszym partnerem". Jak sobie Pani oraz partner je wyjaśniają? Kiedy się zaczęły? Kto je pierwszy zauważył? W jakim momencie nastąpiło przejście od "idealnie" do "wszystko się sypie"? W tej materii pomóc tak na prawdę może jedynie rozmowa z partnerem lub przepracowanie bieżących trudności np przy wsparciu terapeuty par. Wsparcie i zrozumienie okazywane Pani przez drugiego mężczyznę z pewnością jest dla Pani ważne jednak obawiam się, że nie koniecznie może to być pomocne w rozwiązaniu konfliktu w związku (jeśli to na nim Pani zależy). Może z pewnością pogłębiać kontrast między trudną sytuacją z partnerem a oparciem od człowieka, który nie jest z Panią w związku. Jakie intencje ma ten drugi mężczyzna okazując Pani pomoc? Jaką postawę prezentuje? Czy trzyma "Pani stronę" czy przekazuje rady mające na celu pomóc Pani związkowi? Wiele też zależy od Pani decyzji - czy związek jest wart Pani zdaniem pracy potrzebnej do przezwyciężenia trudności? Co myśli o tym partner? I co bardziej wybiegające w przód i hipotetyczne: czy w przypadku zmiany partnera za jakiś czas ta sytuacja nie powtórzy się z nowym mężczyzną? Jak to było w Pani poprzednich związkach? Być może kilka indywidualnych spotkań z terapeutą pomogłoby Pani przyjrzeć się sytuacji, lepiej zrozumieć swoje obecne potrzeby oraz podjąć decyzję zgodną z Pani wartościami. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.