Konflikty w związku po zaręczynach

Witam od 9lat byłam z chłopakiem od 7miesiecy sie zaręczyliśmy i zaleczy sie problemy.On ciągle robi problem z data ślubu.Jak została zarezerwowana po2dniach stwierdził, że mi zapłaci bądź kupi wycieczkę żebym zmienia datę o pol roku dalej.Niestety uderzyłam go za to.Codziennie słyszałam jaki jest nieszczęśliwy z tej daty.Dodam że to jest jego 4termin a ten który był zarezerwowany był tez jego propozycją.Mam wrażenie,że mnie oszukuje i że kogoś ma bądź cierpi na jakaś przypadłość.Proszę o pomoc.

Z opisu wnioskuję, że problem jest złożony, dotyczy między innymi postawy i zachowań chłopka oraz problemów z kontrolą emocji w Pani przypadku. Zachęcam do wspólnej pełnej konsultacji psychologicznej.

Dzień dobry. Z tego co Pani pisze Pani chłopak przezywa sporą ambiwalencję w stosunku do ślubu, u Pani z kolei pojawia się duża frustracja. Myślę, że przed ślubem powinniście się Państwo udać do poradni małżeńskiej i przeprowadzić szczerą - i otwartą rozmowę ze sobą w obecności psychologa.

Warto przyjrzeć się temu, czego obawia się naprawdę partner? Być może na początek warto spokojnie porozmawiać, zapytać go o zmiany, jego potrzeby, oczekiwania i obawy związane zarówno z zaręczynami, ślubem jak i małżeństwem. Rzeczywiście może być tak, że przesuwanie daty, koncentracja na dacie jest wyrazem lęku czy niechęci wobec ślubu w ogóle i wówczas ważne byłoby podjęcie pytania dlaczego oraz podjęcie działań mających na celu rozwiązanie trudności.
W podobnych sytuacjach pomocna bywa także konsultacja u psychologa zajmującego się praca w parami i małżeństwami.

Witam Panią
Po przeczytaniu Pani pytania, bardzo się zastanowiłam jak to jest że pomiędzy Państwem dochodzi do przemocy, nawzajem się Państwo oszukują, nie rozmawiają ale nadal rozmawiają o dacie ślubu. Niestety z tego co czytam to cierpienie na przypadłość, jak to Pani napisała, dotyczy obydwojga Państwa, to co warto zrobić to się zastanowić wspólnie z terapeutą rodzinnym co chcą Państwo dalej. Czasami lepiej się rozejść niż walczyć i stosować przemoc
pozdrawiam
Anna Suligowska