Konflikty w związku po zdradzie partnera

Od 4 miesięcy moje życie to koszmar Facet którego kochałam i kocham nad życie zdradził mnie z moja "przyjaciółka" Zmieniło to całkiem moje Zycie. Obiecywał mi po tym wszystkim ze zawsze będzie przy mnie ze zawsze będzie ze mną niezależnie od wszystkiego jak nie bezpośrednio to ze będzie mi pomagał przez kogoś. a przez ostatni czas traktuje mnie jak zło konieczne. Próbuje z nim nawiązać kontakt a on o rozpad tego obwinia mnie. Już nie daje rady tak dłużej

Proszę Pani, pisze Pani krótko ale "treściwie". Zwiazek tylko 4 miesięczny, a już miłość nad życie? Czy 4 miesiące mają decydować o życiu? Może to bardziej mówi o Pani, że ma bardzo duże gwałtowne oczekiwania. Obiecywanie przez Pani chłopaka po 4 miesiacach, że zawsze będzie z Panią, niezależnie od okoliczności, jak nie bezpośrednio to poprzez kogoś jest absolutnie nierealistyczne, oderwane od życia. Zarówno Pani oczekiwania jak i jego deklaracje wynikają z dziecięcych pragnień i dziecięcych zachowań. Proszę sięgnąć do swojej dojrzałej części i zobaczyć że zdrada dyskwalifikuje lub podważa w relacji z Panią tak chłopaka jak i Pani przyjaciółkę. Pani dorosła część nie może pragnąć kogoś na kim nie mozna polegać. To Pani dziecięca część nie może znieść zawodu i domaga się kontaktu. Nie warto szukać winy, raczej każde z Was chciało dobrze. Warto udać się do psychoterapeuty by przepracować swoją emocjonalność. Dzięki temu będzie Pani miała szansę na kolejny związek zupełnie już inny, dojrzalszy. Jest Pani w tej chwili w sytuacji kryzysowej a to moment w którym rozpoczęcie procesu psychoterapeutycznego ma szczególny sens. Pozdrawiam. Krystyna Kozłowska

Dzień dobry!

Nie każdy związek - nawet najbardziej udany i z osobą, w której jesteśmy bezgranicznie zakochani - musi przetrwać "na zawsze". Czasami okoliczności zewnętrzne, ale też nasze własne emocje, uczucia, potrzeby, decyzje itp. sprawiają, że dalsze trwanie relacji byłoby bardzo trudne, wymagałoby wielu zmian od obydwu stron, a być może już nie jest możliwe. Na chwilę obecną uzależnia Pani swoje szczęście od obecności i działań partnera. Warto spróbować stanąć na własnych nogach, wzmocnić pewność siebie, znaleźć inne wartości swojego życia niż związek, wypróbować nowe sposoby uzyskiwania spokoju i szczęścia... Wtedy byłoby łatwiej - zarówno "zacząć nowe życie" po rozstaniu, jak i próbować odbudować związek.

Pozdrawiam!

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, życie po zdradzie to okres przepełniony negatywnymi emocjami, ale też czas, który powinien być czasem refleksji i zastanowienia nad wartością tej relacji. W tym trudnym momencie, zachęcałabym Panią do znalezienia sposobu na odnalezienie wewnętrznego spokoju i wiary w siebie. Widzę, ze jest Pani młodą osobą, a swoje życie i szczęście uzależniła Pani od partnera, którego zna tak krótko. Gdy wzmocni pani siebie, poczuje, że jest gotowa, aby zbudować dojrzały, poważny związek. Pozdrawiam M. Prus

Może warto skorzystać z pomocy i terapii dla par i małżeństw? Po zdradzie potrzebna jest redefinicja związku, wartości, odbudowanie więzi, zaufania, poczucia pewności i bycia kochanym. To niełatwe, kiedy w tym wszystkim jest jeszcze z jednej strony poczucie krzywdy, a z drugiej poczucie winy. Potrzebna jest ogromna motywacja i zaangażowanie obojga, by osiągnąć sukces.

Witam. Rozumiem, że 4 m-cy temu partner zachował się nielojalnie w stosunku do Pani, ale tez zrobiła to Pani przyjaciółka. I od tego momentu Pani cierpi i odczuwa ból psychiczny. Wyrzuty sumienia i poczucie winy skłoniły partnera do zapewnień, ze będzie na zawsze. Gdy poczuł grunt pod nogami i zobaczył, że Pani zależy na byciu razem, zmienił front. Zaczął Panią oskarżać o zapaść w związku. Wydaje mi się, że Wasz związek mógł być związkiem toksycznym, uzależniającym, gdzie doznawała Pani lekceważenia. Myślę, ze choćby z tego powodu warto udać się po pomoc do psychologa czy psychoterapeuty i zadbać o siebie, zrozumieć swoje zachowania i znaleźć korzystne dla Pani wyjście z tej sytuacji. Może też Pani zaproponować partnerowi wspólną wizytę w ośrodku, który zajmuje się terapią partnerską, małżeńską. Jakie decyzje Pani podejmie - zależy od Pani. Warto przy tym pamiętać o wzajemnym szacunku i że nikt nie ma prawa Panią poniżać. Pozdrawiam.

po co Pani partner, ktory Pania zdradza? wedlug jakiego klucza dobiera Pani znajomych (przyjacolka, ktora zdradzila, partner, ktory zdradzil...), i co Pani z tego ma? (pozytywnego lub jaka nauczke?)