Konflikty z teściową i brak poparcia u męża

proszę Was o poradę. Mieszkam od 5 lat z teściowa. Od początku były kłótnie. Zawsze coś jej nie pasowało, nawet obrywało mi się za męża. Czuję, że już moja cierpliwość, siły się skończyły. Za bardzo się tym wszystkim już stresuję, chce mi się płakać, trzęsą mi się ręce z tego wszystkiego. Chciałabym pójść na stancję ale mąż nie jest za tym, uważa, że nie poradzimy sobie i szkoda jemu zostawiać mieszkania. Ale wszystko moim kosztem. Córka słucha to co babcia mówi i już zle się do mnie wyraża...

Zazwyczaj dystans fizyczny odrobinę pomaga w budowaniu granic i utrzymaniu dystansu interpersonalnego jednak żeby emocjonalnie uniezależnić się od rodziców konieczne są głębokie przemiany wewnętrzne. Pani relacja z mężem, teściową i dziećmi nie zmieni się jedynie w wyniku przeprowadzki. Problem pozostanie ale w trochę innej formie. Proponuje rozważyć udział w terapii rodzinnej, małżeńskiej lub indywidualnej zależnie od tego jak Państwo definiują źródło problemu.

Witam,
radziłabym udanie się na terapię dla par. Będą tam mieli okazję wypracować sposoby rozwiązywania konfliktów, umiejętność słuchania siebie nawzajem. Być może, gdy otrzyma Pani wsparcie męża łatwiej będzie żyć z teściami lub wspólnie podejmą Państwo decyzję o wyprowadzce.
Pozdrawiam.