Koniec antybiotykoterapii za dwa dni

Operacja rano 11.XII, wyszłam do domu 12.XII. Lekarz przepisał mi: Augmentin (14 tabletek), Dicloberl (doraźnie) i GradloX do ssania. Antybiotyku starczy mi jeszcze na dwa dni. Czy jeżeli tylko to, i w takiej ilości dostałam, to znaczy, że kończę przyjmowanie antybiotyku za 2 dni - czy też powinnam zgłosić się na kontrolę? Dodam, ze zaleceniem była kontrole za miesiąc (mam umówioną wizytę na 13.I.) Czy więc moge i powinnam przyjąć, że z antybiotykiem na tym koniec?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sądzę, że antybiotykoterapia była zaplanowana właśnie na te 7 dni.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

A co to była za operacja? Sadze że lepiej udać się do lekarza rodzinnego. Po przeanalizowaniu wszystkich badań będzie można określić odpowiednie postępowanie.