Konieczność artroskopii po skręceniu kolana

15 sierpnia skręciłam kolano.Po rezonansie wyszło więzadło poboczne boczne nie jest widoczne na całej długości możliwość obecności zmian pourazowych z przerwaniem jego ciągłości.Zwiększona ilość płynu w jamie stawu.Czy konieczna będzie artroskopia?

Szanowna Pani, jeżeli przytoczonemu opisowi NMR towarzyszą objawy kliniczne sugerujące uszkodzenie bądź niejednoznaczne dotyczące struktur wewnętrznych stawu kolanowego należy wykonać artroskopię. Jednak decyzja o tym powinna zapaść po wnikliwym badaniu Pani przeprowadzonym przez leczącego Panią ortopedę. Pozdrawiam i życzę szybkiego wdrożenia prawidłowego leczenia