Konieczność laparoskopii przy stwierdzonej torbieli

Mam 61 lat i stwierdzoną miesiąc temu torbiel 6 cm na lewym jajniku. Jestem po operacji usunięcia macicy w roku 2002, ale nie mam teraz ani bólów, ani żadnych innych obajawów.Markery Ca125 i He4 są b. niskie i test ROMA dla kobiet po menopauzie wykazuje b. niskie prawdopodobieństwo zachorowania na raka jajników. Czy muszę robić laparoskopię? B.P.

Witam.
Moim zdaniem nie ma konieczności operowania prostej torbieli jajnika, jeśli nie daje ona dolegliwości i jest mało prawdopodobne, aby zmiana miała charakter nowotworowy.
Proszę się zgłosić do ginekologa, który rozwieje wątpliwości co do konieczności zabiegu.