Konieczność leczenia kanałowego a plomba

Niedawno byłam u stomatologa na NFZ, po ściągnięciu starej plomby założył mi plombę - przypuszczam że glasonomerową, robił to takim narzędziem którym jakby wyciskał. Nic nie mówił czy mam zgłosić się na wymianę tej plomby. Boje się nitkować ponieważ plomba ta jest u dołu pomiędzy 6 a 5. Boje się że mi wypadnie albo się ukruszy. Czy to że założono mi taką plombę a nie amalgamat oznacza że z zębem cos się dzieje mimo że nie widac tego z zewnątrz i będzie konieczne leczenie kanałowe?

Nie wiem z czego Pani wnioskuje, że wypełnienie było glassjonomerowe. Lekarz mógł założyć każdy materiał. który uważał, że w Pani przypadku będzie najlepszy. Teraz NFZ nie określa czym należy wypełniać ubytki w zębach. Jeśli wypełnienie nie jest srebrne to może być glassjonomerowe lub kompozytowe.