Konieczność leczenia odprysków szkliwa na zębach

Witam. Mam na zębach drobne odpryski szkliwa. Wiem, że przyczyną tego jest fakt, iż mam krzywy zgryz i w nocy za bardzo ściskam szczękę, przez co moje zęby się ścierają. Kupiłam ostatnio nakładkę na noc, aby w niewielkim stopniu zniwelować to.. chciałam się dowiedzieć czy koniecznie muszę leczyć te odpryski ? czy mogą one spowodować, że coś się stanie z moimi zębami ? z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
Odłamujące się szkliwo świadczy o tym, że siły działające na zęby są nieprawidłowe i bardzo duże. Szkliwo to najtwardzsza tkanka w naszym organiźmie. Jeśli się uszkodziła to nie wróży to nic dobrego. Z całą pewnością zjawisko się będzie pogłębiać i zęby będą się dalej niszczyć. Bez zabezpieczenia uszkodzeń i leczenia wady zgryzu się nie obejdzie. Szyna czy to kupiona czy indywidualnie zrobiona tylko w nieznaczny sposób jest w stanie Ci pomóc. Powinna być ostatnim etapem leczenia.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała