Konieczność odstawienia tabletek Yasminelle z powodu planowanej operacji wycięcia nadnerczy

Witam, za miesiąc będę przebywać na oddziale endokrynologii aby zrobić szczegółowe badania hormonalne w związku z planowaną operacją wycięcia nadnercza. Biorę yasminelle i w związku z tym pytanie-czy jest sens odstawiać te tabletki na miesiąc?(po pobycie w szpitalu i tak bym do nich wróciła) chirurg sugerował odstawienie aby wyniki badań były miarodajne, ale wydaje mi się, że i tak hormony w tak krótkim czasie się nie unormują, a miesięczne odstawienie tylko namiesza w organizmie?pozdrawiam

Przed wykonaniem badań hormonalnych dotyczących nadnerczowych i jajników konieczne jest odstawienia tabletek antykoncepcyjnych na okres 2-3 miesięcy, aby uzyskać miarodajne wyniki badań hormonów płciowych.