Konieczność operacji centralnej i dwubocznej przepukliny L4-L5

Witam! Bardzo proszę o pomoc: mam 21 lat i odebrałam wynik MR kręgosłupa lędźwiowego: czy w przypadku stwierdzenia centralnej i dwubocznej przepukliny L4-L5, która modeluje worek oponowy, na 5 mm w kierunku kanału kręgowego oraz występuje ograniczona objętość zachyłków bocznych i w niewielkim stopniu dolnej częsci obu otworów m-kręgowych - będzie konieczna operacja? Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi.

Jeśli nie ma ucisku przepukliny na korzenie nerwowe i nie występują nasilone dolegliwości ani ubytki neurologiczne to raczej nie ma wskazań do leczenia operacyjnego takiego stanu.