Konieczność przebadania zmian barwnikowych na ciele

Mam na ciele sporo zmian barwnikowych tzw. pieprzykow. Mam je wszedzie - na twarzy, rekach, nogach, na plecach i brzuchu. Niektore z nich sa dosc duze - o srednicy 1,5 cm. Wiem, ze nie powinnam, ale lubie korzystac z kapieli slonecznych, a sporadycznie takze z solarium. Czy powinnam przebadac te zmiany u dermatologa badz jakiegos innego lekarza? Jak wygladaloby takie badanie?

Witam. Takie zmiany bezwzglednie powinien obejrzeć dermatolog. Być może niektóre z nich będą wymagały usuniecia. Badanie będzie polegało na oglądaniu zmian w specjalnym powiekszeniu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa. Badanie wstępne polega na wizualnej ocenie przy użyciu dermatoskopu.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bezwzględnie powinna Pani przebadać się u dermatologa. Badanie będzie przeprowadzone za pomocą dermatoskopu. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie powinna Pani przebadać zmiany u specjalisty dermatologa. Badanie takie nazywamy dermatoskopią. O szczegółach proszę poczytać w naszym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/dermatoskopia. Zdecydowanie nie powinna Pani także zbyt często korzystać z kąpieli słonecznych oraz solarium.