Konieczność przyjmowania leku Provera przy wczesnej postaci menopauzy

Byłam wczoraj u ginekologa ponieważ krwawię i od 2 tyg. Doktor powiedziała że to wczesna postać menopauzy, cienka błona endometrium (48 lat) i przepisała Provera , czytałam że po tych hormonach dużo kobiet przytyło. czy istnieje jakiś zamiennik który mógłyby ten lek zastąpić ? słyszałam o hormonach w sprayu. Czy jest konieczne przyjmowanie tego leku ?? co jeśli nie zdecyduje się na przyjmowanie tego ??

Witam Panią
Jeśli chodzi o ten lek to zaufałabym lekarzowi , który to przepisał, zawsze może pani zmienić w porozumieniu ze swoim ginekologiem na inny lek. Proszę nie sugerować się tak bardzo wpisami- każdy z nas jest inny i inaczej reaguje , najlepiej się obserwować i w razie czego interweniować u specjalisty , aby zmienił lek. Wszystkie hormony powinna pani skonsultować ze swoim ginekologiem i może pani zasugerować inną postać leku, ale nie zawsze taka jest. Proszę najlepiej jeszcze raz skonsultować się ze swoim lekarzem. Pozdrawiam