Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Konieczność rehabilitacji po naderwaniu mięśnia czworogłowego uda

jestem piłkarzem w 1 ligowym zespole, około 2 mies. temu miałem naderwany mięsień czworogłowy uda od miesiąca kontynuuje treningi ale nie jestem pewien czy noga jest w 100% sprawna i dlatego pytam czy powinienem podjąć jakieś rehabilitacje.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Dzień dobry, Przed powrotem do treningów powinien Pan mieć całkowitą pewność, że mięsień jest odpowiednio wyleczony. Naderwanie mięśnia jest urazem podczas którego częściowo zostały przerwane włókna mięśniowe, co w konsekwencji może uniemożliwiać wykonywanie skomplikowanych działań ruchowych. Brakuje mi informacji czy podczas aktywności fizycznej odczuwa Pan dolegliwości bólowe lub czy są jakieś ograniczenia ruchowe, dlatego też radzę skontaktować się ze specjalistą, który rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące powrotu do sportu. Pozdrawiam

0

Ze względu na fakt iż podejmuje Pan aktywność fizyczną wyczynowo proponowałabym upewnić się czy mięsień powrócił do pełnej sprawności. Bez możliwości przeprowadzenia badania nie jestem w stanie tego określić. Ważne jest aby określić siłę mięśnia, pojawiający się ból oraz zakres ruchu. Jeżeli coś będzie odbiegało od normy podjęłabym rehabilitację po to, aby w przyszłości sytuacja się nie powtórzyła.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy