Konieczność skierowania przed wizytą u seksuologa

witam czy do seksuologa potrzebne jest skierowanie od lek. rodzinnego

Dzień dobry!

Według mojej wiedzy (czy jest aktualna, proszę upewnić się np. w przychodni rejonowej w swoim mieście) usługi lekarzy seksuologów nie są refundowane w ramach NFZ. Dostępne są więc wizyty pełnopłatne w gabinetach prywatnych specjalistów, gdzie należy umówić się bezpośrednio z konkretnym lekarzem. W ramach NFZ może Pan skorzystać np. z konsultacji urologicznej, andrologicznej, endokrynologicznej (które często mają bezpośredni związek z problemami natury seksualnej) itp.

Pozdrawiam!