Konieczność USG w szóstym tygodniu ciąży

Witam, jestem w szostym tygodniu ciazy, bylam na wizycie u ginekologa i nie robil mi usg, nie wiem sama do konca czy powinien zrobic mi to usg w tak wczesnej ciazy czy tez nie i zastanawiam sie nad zmiana lekarza

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wg zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego pierwsze USG powinno być wykonane między 11 a 14 tygodniem ciąży. Pani lekarz postąpił zatem właściwie.