Konieczność wyrwania wszystkich zębów

Dzień dobry. Mam takie krepujace pytanie odnosnie zębów. Nigdy nie bylam u dentysty i mam bardzo popsute zeby i wade zgryzu. Czy da sie uratowac jakos zeby na których jest kamień i te które sa pekniete i kazdy od kazdego sie psuje, kruszy, maja takie żółte szkliwo jak wapno gdy kruszeje. Czy konieczne bedzie wyrwanie wszystkich zebow? Prosze o pomoc.

Które zęby zakwalifikować do ekstrakcji zadecyduje lekarz wykonując badanie i ewentualnie zdjęcia RTG/RVG. Być może są u Pani zęby które można wyleczyć zachowawcza lub też kanałowo i wykonać na brakujące zęby uzupełnienia protetyczne.Lekarz przedstawi różne warianty a Pani podejmie decyzję.

Witam.Jezeli Pani ma zamiar zrobic porzadek z zebami i miedzy innymi wyprostowac,to nalezy sie skonsultowac z ortodonta zeby podjac decyzje co do usuniecia zeby sie nie okazalo tak ze po wyleczeniu tego sie dokonuje.Mozliwosci ratowania duze,najwazniesze to miec plan rehabilitacji.Najlepej ratowac co sie da.Pozdrawiam.