Konieczność wywołania porodu w 38. tygodniu ciąży

Witam, zdiagnozowano u mnie cukrzycę ciążową. Sama dieta nie wystarczyła i dołączono mi insulinę. Kończę 37 tc. Lekarz kazał mi zgłosić się na wywołanie porodu gdy skończę 38 tc. Czy indukcja jest faktycznie konieczna? Robię regularnie USG i KTG. Wszystko jest w normie. Dziecko waży ok 2700 g i nikt nie stwierdził wad ani makrosomii. Mam wrażenie, że wywołanie porodu nie jest w moim przypadku konieczne,a jedynie taka jest procedura. Czy mam rację? Czy mogę zaczekać na naturalny poród? Pozdrawiam

Taka decyzja należy do ginekologa, który Panią prowadzi. Być może są inne przesłanki dla których lekarz podjął taką a nie inną decyzję. Proszę porozmawiać z lekarzem czy jest to jedyne rozwiązanie.