Konieczność zapłaty podczas pierwszej wizyty u dentysty

Witam, straciłam ząb (dwójke) w piątek idę na pierwszą wizytę do dentysty, mam pytanie czy już na pierwszej wizycie będę musiała zapłacić? czy dopiero po 2,3 wizycie przy "założeniu" już właściwej korony itd, dokonuję wpłaty? Dodam, że czyszczenie itd wykonuję na kasę chorych. Jest to dla mnie ważne ponieważ to pilna sprawa, a pieniądze będę miała dopiero za 2tyg :(

Witam. Z reguły we wszystkich gabinetach na pierwszej wizycie, pobierany jest zadatek ( ok. 50% wartości). Pozostałą kwotę płaci się przy odbiorze. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Trudno powiedziec. Różne są zwyczaje. Zwykle jednak jakąś zaliczkę należy wpłacić.
Bywa , że pacjent w trakcie wykonywania pracy protetycznej "znika" a koszty pracy technika ponosi lekarz...