Konieczność zastrzyków przeciwzakrzepowych po skręceniu stawu skokowego

Skręciłem staw skokowy, lekarz założył mi opatrunek w postaci szyny gipsowej. Opatrunek został przeze mnie zdjęty, ponieważ bardzo uciskał mi staw. Dostałem również zastrzyki ptrzeciwzakrzepowe. Nogę cały czas okładam kompresem i smaruję maścią przeciwbólową i przeciwzapalną. Moje pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji powinienem stosować zastrzyki przeciwzakrzepowe ?

W przypadku unieruchomienia gipsowego zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego profilaktykę przeciwzakrzepową powinno się stosować w zależności o sumarycznego ryzyka wystąpienia zakrzepicy. Samo unieruchomienie jest bardzo istotnym czynnikiem ryzyka i w większości przypadków na tyle silnym, iż taka profilaktyka jest konieczna...przez okres unieruchomienia i 5-7 dni po usunięciu gipsu.