Konieczność zastrzyków przeciwzakrzepowych po złamaniu V kości śródstopia

Witam mam nogę w szynie gipsowej po złamaniu V kości sródstopia (złamanie bez przemieszczenia) i chodzioto czy wystarczy wziąc 30 zastrzyków przeciwzakrzepowych zostało mi jeszcze 1 tydzien chodzenia w szynie a zastrzyki się skończyły czy muszę je nadal brac jeżeli noga nie boli.

O długości stosowania profilaktyki przeciwzakrzepowej decyduje lekarz, który leczył schorzenie wymagania stosowania w/w profilaktyki i ocenił indywidualne ryzyko wystąpienia powikłań zatorowo-zakrzepowych, w Pana przypadku prawdopodobnie ortopeda lub chirurg.