Konizacja - czy ta operacja jest konieczna?

Witam!
Od maja jestem leczona na nadżerkę II stopnia. We wrześniu zrobiono mi cytologię. Wynik obecność komórek Ascus. Później kolposkopia, biopsja - wynik dysplazja trzeciego stopnia. Obecność CIN II. Zalecono mi konizację.
Zaznaczam, że jestem kobietą, która nie rodziła dzieci. Mam 24 lata. Czy operacja ta jest konieczna? Dowiedziałam się od lekarza, u którego byłam z wynikami, że polecałby mi wymrożenie, ponieważ konizacja może mi przeszkodzić w zajściu, donoszeniu ciąż.
Mam spory kawałek szyjki do usunięcia. Co robić? Skłonić się ku operacji czy najpierw wymrozić?
Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,
z badań wynika, że wymaga Pani leczenia. Dysplazja nabłonka szyjki macicy nieleczona może przekształcić się w nowotwór. Dlatego musi Pani koniecznie poddać się leczeniu.
Konizacja może w przyszłości doprowadzić do niewydolności cieśniowo-szyjkowej, która może być przyczyną problemów z donoszeniem ciąży. Trudno powiedzieć czy u Pani pojawiają się takie problemy.
U młodych kobiet raczej stosuje się krioterapię, czyli tzw. zamrażanie. Natomiast decyzję co do metody leczenia musi Pani podjąć po rozmowie z ginekologiem.
Pozdrawiam