Konsekwencje 6 zdjęć RTG zęba

4 miesiące temu mialam wyrywaną dolną ósemkę.Tydzień przed wyrwaniem mialam zrobione zdjęcie panoramiczne szczęki. W dniu wyrwania, probówano mi zrobic zdjecie rtg samej osemki. Udało się to zrobić dopiero za szóstym razem. Pan mowil, ze na komputerze nie pojawia się zdjęcie, że aparat jest juz trochę stary i szfankuje. Do dzisiaj czyli juz 4 miesiace, mam przeswietlany policzek prawie dwa razy wiekszy, a miejsce osemki dodatkowo wybrzuszone. Nie ma ropy, ani stanu zapalnego. Konsekwencja rtg?

Dzień dobry, oczywiście, że nie powinno się kilka razy robić tego samego zdjęcia. Jednocześnie jeżeli Ono się nie pojawiało, jest nadzieja, że nie było w tym czasie naświetlenia promieniami rentgenowskimi. Natomiast na pewno konsekwencje zdjęć, jeżeli jakiekolwiek by powstały, to na przestrzeni wielu lat, a nie 4 miesięcy. Wybrzuszenie kości proszę koniecznie sprawdzić u chirurga szczękowego.