Ranigast Max a jego długotrwałe stosowanie

Witam serdecznie. Czym grozi długotrwałe leczenie zgagi za pomocą leku Ranigast Max? Stosuję Ranigast Max już od kilku lat, oczywiście nie codziennie, ale wtedy kiedy jest taka potrzeba. Zgaga dopada mnie średnio raz na kilka dni, czasami rzadziej, czasami częściej. Próbowałem innych leków ale nic nie było dla mnie tak skuteczne jak właśnie Ranigast Max. I tu moje pytanie. Czy ten lek mogę stosować tak często i długotrwale czy istnieje ryzyko, że uodpornię się na jego działanie albo wywoła on jakieś niepożądane skutki uboczne w moim organizmie? Nie chciałbym go odstawiać, ponieważ, tak jak wspomniałem, żaden inny lek nie pomaga mi na zgagę tak jak Ranigast Max, ale z drugiej strony nie chciałbym przez to rozchorować się na coś poważniejszego. A może istnieje jakiś zamiennik Ranigastu Max, który mógłbym zastosować i który pomógłby mi tak samo dobrze? Będę bardzo wdzięczny za informacje. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Preparat Ranigast Max może być stosowany przewlekle. Nie ma powodów do niepokoju.