Konsekwencje nagłego odstawienia Serdolectu?

Jakie mogą byc skutki nagłego , z dnia na dzien odstawienia serdolecku?

Lek. Tomasz Budlewski

Za­le­ca się stop­nio­we od­sta­wia­nie leku, gdyż po na­głym za­prze­sta­niu jego sto­so­wa­nia mogą o wy­stą­pić ostre ob­ja­wy od­sta­wie­nie: nud­no­ści, wy­mio­ty, po­ce­nie się i bez­sen­ność; na­wro­ty ob­ja­wów psy­cho­tycz­nych oraz po­ja­wie­nie się ru­chów mi­mo­wol­nych (aka­ty­zja, dys­to­nia i dys­ki­ne­za).
Poza tym lek ten może powodować groźne zaburzenia rytmu serca stąd każdą zmiane dawki należy konsultować z lekarzem.

Droga Pani,

Tak jak już pisałam niedawno, skutki nagłęgo odstawienia Serdolectu mogąbyć powazne. Zarówno w zakresie zdrowia fizykalnego jak i nawrotu objawów psychotycznych (urojeń, omamów), lęku, pobudzenia czy wystapienia myśli samobójczych. Proszę w najbliższym czasie skonsultować się z psychiatrą.Jesli nie udało się Pani nawiązać z psychaitrą prowadzącym dobrej relacji terapeutycznej, proszę zgłosić się do innego lekarza psychiatry.

Pozdrawiam!

Witam,
odstawienie leków powinno się zawsze konsultować z lekarzem, który je przepisał lub innym lekarzem specjalistą, szczególnie w przypadku leków o których Pani pisze.
Proszę się skontaktować z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam