Konsekwencje odstawienia marihuany w ciąży

Witam. Mam pytanie czy istnieją konsekwencje odstawienia marihuany w ciąży jeśli tak to jakie ? Jestem w 22 tygodniu ciąży i paliłam dosyć często teraz wiem, że było to złe i chce definitywnie z tym skończyć. Jestem pod stałą kontrolą lekarską , dzidziuś rozwija się prawidłowo. Czy nagłe odstawienie tej używki może mieć negatywne skutki dla płodu?

Dzień Dobry,
substancja aktywna w marihuanie jest THC w opracowaniach naukowych brak jednoznacznego stanowiska jak działa dlatego też trudno przewidzieć wpływ długotrwałego używania THC na Pani/dziecka organizm.U osób często i regularnie palących mogą pojawiać się stany amotywacyjno / depresyjne oraz psychozy. Polecam też Pani telefon zaufania - 0 801 199 990 ( w godz. 16.00 - 21.00) oraz listę placówek gdzie może Pani otrzymać bezpłatną pomoc www.narkomania.gov.pl. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka