Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Konsekwencje picia mocnej kawy

Witam. Jakie mogą być konsekwencje picia mocnych kaw i w dużej ilości. Czy to może być powód problemów z żołątkiem? Ciągłe wymioty.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

Mgr Olga Marzol Dietetyk, Poznań
31 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Konsekwencje picia zbyt dużej ilości kawy mogą być bardzo różnorodne. Przede wszystkim proszę pamiętać o tym, że kawa uzależnia. Może powodować silną bezsenność, bóle głowy, cellulit na skutek odwodnienia, problemy z układem sercowym na skutek wypłukania potasu i magnezu, drganie powiek, zwiększona nerwowość, wrzody żołądka, zapalenie żołądka, podwyższony poziom cholesterolu oraz triglicerydów, zwiększone ryzyko zawałów, zwiększone ciśnienie krwi. Negatywnych skutków oczywiście jest znacznie więcej. Wymieniłam te najbardziej prawdopodobne.

Odpowiadając na drugie pytanie: oczywiście , że kawa może być powodem problemów z żołądkiem. Kawa działa drażniąco. Proszę niezwłocznie odstawić kawę, gdyż mogą to być pierwsze symptomy wrzodów żołądka.

Pozdrawiam,

OM

Dietetyk i psychodietetyk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.
umów wizytę 0

Kawa jest napojem o właściwościach drażniących żołądek, szczególnie jeżeli spożywana jest powyżej dwóch filiżanek dziennie. Jeżeli u Pani już występują takie objawy, o jakich Pani pisze, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który skieruje Panią na odpowiednie badania diagnostyczne. Może to być objaw poważnych zmian dotyczących przewodu pokarmowego.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Absolwent dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
umów wizytę 0

Jak najbardziej kawa może mieć związek z dolegliwościami żołądkowymi ponieważ działa drażniąco na błonę śluzową. Ponadto przyczynia się do wypłukiwania magnezu z organizmu, zakwasza organizm i wiele innych. Jedną, słabą dziennie można wypić jeżeli nie mamy problemu z nadciśnieniem tętniczym, ale należy zachować rozsądek we wszystkim.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
umów wizytę 0

Kawa ma właściwości drażniące żołądek, dlatego może mieć związek z opisanymi przez Panią dolegliwościami. Mogą one być również objawem zmian w przewodzie pokarmowym, dlatego lepiej wybrać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety