Konsekwencje podania Groprinosin osobie 89-letniej z niewydolnością nerek

Witam. Czy podanie groprinosinu osobie 89-letniej z niewydolnością nerek jest bardzo niebezpieczne? Moja babcia złapała infekcje,ma gorączkę i katar i boję się że rozwinie się to w coś gorszego, ostatnim razem trafiła do szpitala z zapaleniem pluc po takiej infekcji. Miesiąc temu miała dwukrotnie podwyzszona kreatynine oraz wysokie kwas moczowy niestety dokładnej wartości nie znam. Chciałabym jej pomóc, żeby jak najlepiej przeszła przeziębienie.

Nie powinna Pani podawać tego leku babci. Tym bardziej, że jest to lek przeciwwirusowy, a ocenić czy jest to wirusowa grypa czy też przeziębienie będzie Pani ciężko.
Przeciwgorączkowo można podawać paracetamol, w trakcie kataru należy pamiętac o higienie nosa, można stosować roztwór wody morskiej i jak najczęściej wydmuchiwac nos, żeby wydzielina nie spływala do gardła.
Jeśli objawy się nasila, radziłbym kontakt z lekarzem.