Konsekwencje uszkodzenia węzłów chłonnych nad pachwiną

dzień dobry, na treningu otrzymałem silne uderzenie w powiększone węzły chłonne nad pachwiną.Wcześniej miały postać małych, przesuwalnych, bezbolesnych guzków, teraz jakby się rozlały i trochę bolą, nie są już tak łatwo wyczuwalne i jakby się zmniejszyły.Do tego od czasu uderzenia ciągle je dotykałem sprawdzając ich stan i chyba je dodatkowo naruszyłem. Czy w ten sposób mogły zostać mocno, albo nieodwracalnie uszkodzone? I jakie mogą być ewentualne konsekwencje uszkodzenia powiększonych węzłów?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, sądzę, że należy wykonać badanie USG okolicy węzłów chłonnych.