Konsekwencje zażywania dopalaczy w proszku

Witam ! ostatnio ukonczylem 18 lat, od 3 miesiecy spozywalem dopalacze w postaci proszku oraz suszu do palenia. Gdy mialem 14 lat po raz pierwszy zapalilem marihuane. Moje pytanie brzmi - jak dlugo po zaprzestaniu brania uzywek moj organizm wroci do normy? jak poprawic swoja zdolnosc umyslowa? jakie moga byc dlugotrwale skutki zazywania dopalaczy w proszku?

Problem z tzw. dopalaczami jest taki, że są to bardzo różne substancje, często nieznane toksykologom, bo skład preparatów jest zmieniany...
Tak więc odpowiedzi na trzy pytania są NIEZNANE!.
Poza tym na takie same substancje różne organizmy różnie reagują.
Także reakcja tego samego organizmu jest zmienna w czasie na tą sama substancję.
Dopalacze stanowią duże wyzwanie dla medycyny, ofiarami dopalaczy sa zwykle młodzi ludzie.
Ważne jest wyjaśnienie, dlaczego w konkretnym przypadku młody człowiek sięga po takie środki...
Zadającemu pytanie Osiemnastolatkowi radzę skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego.
Do tych Poradni nie obowiązuje rejonizacja, ani nie są wymagane skierowania. Pomoc jest w ramach NFZ, czyli niepłatna.
Życzę skutecznego zerwania z ryzykownym zachowaniem o charakterze autodestrukcyjnym.
Pozdrawiam.