Konsekwencje zdjęcia gipsu przed czasem

Witam Mój mąż od 27 .09.2013 ma nogę w gipsie longieta (gips od dołu) .Ma już tak dość że powiedział że sobie go ściągnie, już go nie boli czuje że jest wszystko w porządku . Boje się wyjść z domu żeby tego nie zrobił.Jakie mogą być konsekwencje ściągnięcia czym to grozi jak go przekonać by tego nie zrobił?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie wiem dokładnie co się stało i dlaczego mąż ma założony gips, nie mniej jednak jego wcześniejsze usunięcie może skutkować powikłaniami z ponownym złamaniem włącznie.