Konsultacja wyników

Witam. Jestem kobietą i mam 20 lat. Niedawno wykryto u mnie silną anemię spowodowaną niedoborem żelaza (hgb - 8,6 oraz żelazo - 48 ug/dl). Oprócz tego test na Helicobacter pylori wyszedł dodatni - 95 IU/ul... Ostatnio często łapię różne infekcje, przeziebienia, grypy. Czuję się bardzo osłabiona... czy anemia ma coś wspólnego z pojawieniem się bakterii? Jak można leczyć tę bakterię? Jakie antybiotyki są najbardziej skuteczne? MONIKA

Witam!

Niedokrwistość w Pani przypadku jest znaczna i wymaga leczenia przez suplementację żelaza. Sprzyja ona zakażeniom różnymi drobnoustrojami, ponieważ zmniejsza odporność organizmu. Może też Pani czuć się osłabiona, obserwować wypadanie włosów, paznokci, bladość skóry, przyspieszoną czynność serca, duszność, etc.

Helicobacter pylori jest bakterią powodującą zapalenie błony śluzowej żołądka. Niestety nie mogę wymieniać tu nazw leków, ale opracowane są specjalne wytyczne dla lekarzy dotyczące eradykacji tej bakterii. Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednią terapię.

Pozdrawiam