Konsultacja wyniku 60-latka z rakiem prostaty

Mężczyzna lat 60 na wózku. Rak prostaty na obu płatach. Dodatkowe badanie celem spr.czy nie ma przerzutów na kości. Proszę o konsultację wyniku: Zwiększone gromadzenie radiofarmaceutyku w stawach biodrowych i innych stawach.Ponadto widoczne dyskretnie wzmożone ogniskowe gromadzenie radiozn. w prawej kości kulszowej. Obraz scyntygraficzny układu kostnego raczej bez ognisk aktywnego procesu rozrostowego.Uwidocznione zmiany sugerują charakter przeciążeniowo - zwyrodnieniowy/ pourazowy (k.kulszowa)

Oops wskazuje, że znacznik gromadzi się w okolicach związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi i nie jest charakterystyczny dla przerzutów.